Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Dzień Seniora

Dzień Seniora

Treść

W naszej szkole to święto jest wielkim wydarzeniem i wszyscy uczniowie biorą aktywny udział w przygotowaniu repertuaru dla swoich kochanych Babć i Dziadków. Program artystyczny zawsze wywołuje uśmiech na twarzach zgromadzonych gości, ale również wiele wzruszeń i łez radości.

Dzięki gościnności Straży Pożarnej w Stadłach, Seniorzy w liczbie siedemdziesięciu osób oraz zaproszeni goście mogli się spotkać 30 stycznia w pięknej sali miejscowej OSP. Na początku głos zabrała  Dyrektor szkoły - Pani Elżbieta Kosińska, która przywitała wszystkich przybyłych gości oraz złożyła serdeczne życzenia Babciom i Dziadkom z okazji ich  święta.  Kolejno  głos zabierali i dołączali swoje życzenia: Wójt Gminy Podegrodzie Pani Małgorzata Gromala, Radny wsi Stadła Pan Andrzej Padula oraz Sołtys wsi Stadła Pani Czesława Ruchała.

Po części oficjalnej nastąpiła akademia, podczas której klasy 0-I prezentowały piosenki i tańce, a klasa III przygotowała dwie scenki tematyczne. Ponadto klasa IV wyrecytowała wzruszające wiersze, natomiast V klasa wystawiła przedstawienie „Rzepka”. Klasa VI z kolei odegrała krótkie Jasełka.

Dodatkowo gościnnie wystąpiły Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, które zaprezentowały scenkę kabaretową. Po tej dawce śmiechu przyszedł czas na wspólne kolędowanie, a później na biesiadowanie przy stole. Panie z Rady Rodziców przygotowały pyszny poczęstunek, przy którym Seniorzy mogli porozmawiać i wymienić wrażenia. Mamy nadzieję, że jeszcze długo będą wspominać te chwile.

93667