Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Treść

To był weekend cudów. Tysiące rodzin znalazło darczyńców, którzy zechcieli ich wesprzeć  „Szlachetną Paczką”. To ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich bieżącym potrzebom, a często również marzeniom.

Na przełomie listopada i grudnia 2019 roku, trzy szkoły zjednoczyły swoje siły, aby stworzyć wspólne dzieło, paczkę dla samotnego, starszego i schorowanego człowieka, Pana Józefa.

 Dla szkoły w Stadłach to już szósta z kolei paczka. Olszana współpracuje z SP Stadła od czterech lat przy tworzeniu tego wspaniałego dzieła, natomiast SP Gostwica przystąpiła do projektu po raz drugi.

W tym roku, podobnie jak podczas każdej edycji paczki, przez okres 3 tygodni wspomniane szkoły gromadziły zapasy żywnościowe, chemię, tekstylia czy obuwie. Co najważniejsze, zostało zakupione wyposażenie łazienki dla Pana Józefa: kabina prysznicowa, brodzik, bojler, umywalka z szafką, syfony, baterie, lampa, farba  itp.

 Dodatkowo, zebrano znaczną ilość środków na zakup innych niezbędnych materiałów do stworzenia Panu Józefowi łazienki.

Paczki były na bieżąco pakowane, oklejane i zdobione, aby miały charakter prezentów. Następnie, 7 grudnia, koordynatorki akcji dostarczyły pakunki do magazynu szlachetnej paczki w Nowym Sączu, skąd w ten sam dzień zostały przewiezione przez wolontariuszy do  wybranej osoby.

W projekt włączyło się około 80 osób: dyrekcje, grona pedagogiczne, pracownicy szkół, rodzice, uczniowie, oraz wiele innych osób, chociażby z Wrocławia, nie związanych z wymienionymi szkołami, ale mających empatię dla drugiego człowieka. Zgromadzono 36 paczek, a także gotówkę. Łączna wartość paczki to około 6 tysięcy złotych.

Kochani darczyńcy, w imieniu obdarowanego, który według relacji wolontariuszy nie krył ogromnego wzruszenia, dziękujemy Wam serdecznie za włączenie się do akcji i życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Koordynatorki akcji :

SP Gostwica - Ewa Iwańska, SP Olszana - Anna Król, SP Stadła - Irena Orczykowska

93719