Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Piknik Rodzinny w Świniarsku

Piknik Rodzinny w Świniarsku

W miniony weekend, podczas rodzinnego pikniku w Świniarsku, nasze uczennice wraz z grupą taneczną FANATIC, zaprezentowały się w niezwykłym występie. Kolorowe stroje, dynamiczne ruchy i synchronizacja grupy sprawiły, że występ był niezwykle widowiskowy. Dziewczyny, mimo młodego wieku, pokazały prawdziwy profesjonalizm i pasję do tańca .

WYCIECZKA DO CAW w BORKU

WYCIECZKA DO CAW w BORKU

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w Dniu Sportu i Dniu Dziecka zorganizowanym w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Pomimo początkowo deszczowej pogody, która później znacznie się poprawiła, wydarzenie okazało się niezwykle udane i pełne radości.

„RZEPKA” W WYKONANIU SENIORÓW

„RZEPKA” W WYKONANIU SENIORÓW

W dniu 4 czerwca 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zostały zaproszone przez panią kierownik OPS w Podegrodziu i seniorów do GOK-u na spektakl pt. „Rzepka”, który powstał na podstawie wiersza Juliana Tuwima.

„WYBIERAM ZDROWIE - DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA”

„WYBIERAM ZDROWIE - DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA”

Celem akcji "Wybieram Zdrowie" było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Organizacja dnia zdrowego śniadania miała na celu uświadomienie uczniom, jak ważne jest spożywanie wartościowych posiłków na początku dnia oraz jakie korzyści płyną z wyboru zdrowych produktów spożywczych. Zadaniem uczniów było przygotować zdrowe śniadanie. Dzieci mogły wybierać z szerokiej gamy produktów, takich jak: - - -świeże owoce (jabłka, banany, truskawki, kiwi)

V PŁYWACKI DZIEŃ DZIECKA W GMINIE CHEŁMIEC

V PŁYWACKI DZIEŃ DZIECKA W GMINIE CHEŁMIEC

W dniu 28 maja 2024r. na Pływalni Aqua Centrum Chełmiec odbyły się piąte zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły - Julia z klasy IV i Wojciech z klasy II. GRATULUJEMY.  

PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ w Stadłach

PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ w Stadłach

23 maja 2024r. odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja, zorganizowana przez Ochotnicza Straż Pożarna Stadła. W ramach ćwiczeń symulowano pożar, w wyniku którego nastąpiło zadymienie szkoły. Dwie osoby zostały uznane za poszkodowane, wymagające ewakuacji oraz udzielenia pierwszej pomocy.

WIZYTA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY w REMIZIE OSP Stadła

WIZYTA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY w REMIZIE OSP Stadła

Dnia 23 maja 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Stadłach mieli okazję odwiedzić Remizę Ochotnicza Straż Pożarna Stadła. Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością straży pożarnej, poznanie sprzętu strażackiego oraz przypomnienie podstaw pierwszej pomocy

MAŁOPOLSKI KONKURS LITERACKI „PIÓRO SPLOTU”

MAŁOPOLSKI KONKURS LITERACKI „PIÓRO SPLOTU”

W dniu 21 maja 2024 r. w sali posiedzeń nowosądeckiego Ratusza odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Małopolskim Konkursie Literackim „Pióro Splotu”. Wśród uczniów, którzy przeszli do tzw. „drugiego czytania” i zostali zaproszeni na ogłoszenie wyników konkursu, znaleźli się siódmoklasiści: Dominika Ciągło, Agata Migacz, Daniel Morzywołek, Mikołaj Ruchała i Mateusz Świechowski.

WYCIECZKA DO ZATORLANDU

WYCIECZKA DO ZATORLANDU

Dnia 20 maja 2024 r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Stadłach wraz z rodzicami, wychowawcą oraz z kilkoma chętnymi uczniami z klas starszych, wzięły udział w wycieczce do Parku Rozrywki Zatorland w Zatorze.

WARSZTATY O PRZYJAŹNI

WARSZTATY O PRZYJAŹNI

W dniu 15.05.2024 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z panią psycholog dla klas I,II,III na temat przyjaźni oraz zdrowych relacji koleżeńskich. Uczniowie, aby poznać temat zajęć rozwiązywali rebus, gdzie hasłem było słowo „PRZYJACIEL”. Następnie przeprowadzona została dyskusja na temat, kim jest przyjaciel, czym różni się przyjaźń od koleżeństwa. W dalszej części warsztatów został wykorzystany słoik pomysłów, do którego dzieci wrzucały karteczki z dokończonym zdaniem: „Warto mieć przyjaciela, ponieważ…”. Później każdy losował karteczkę i odczytywał na głos. Na koniec zajęć uczniowie w grupach rozwiązywali quiz na tablicy multimedialnej, aby utrwalić zdobytą wiedzę. Dzieci chętnie wzięły udział w lekcji, a najbardziej aktywni zostali nagrodzeni.

Wycieczka  Wolontariuszy do kina i Galerii Sztuki

Wycieczka Wolontariuszy do kina i Galerii Sztuki

14 maja wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wyruszyli na wycieczkę do Nowego Sącza. Wyjazd, który był nagrodą za pracę na rzecz akcji charytatywnych przeprowadzanych na terenie szkoły, obejmował projekcję filmu "Supersiostry" w kinie Sokół, Galerię Sztuki Mgr Mors i Karo oraz lody.

Pola Nadziei, finał

Pola Nadziei, finał

W Sądeckim Hospicjum pojawili się przedstawiciele społeczności Szkoły Podstawowej ze Stadeł i przekazali środki zebrane podczas szkolnych Pól Nadziei. Udało się zgromadzić 710,00 zł. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie, zwłaszcza że szkoła po raz pierwszy włączyła się w akcję, podziękowania kierujemy do społeczności szkolnej i rodziców, a za inicjatywę- Pani Dyrektor Małgorzacie Jawor.

Konkurs na LOGO Biblioteki Gminnej w Podegrodziu

Konkurs na LOGO Biblioteki Gminnej w Podegrodziu

23.04.2024r. Komisji Konkursowa w składzie: Pani Alicja Grzesik, Pani Bożena Pasiut, Pani Agnieszka Kwoka dokonała oceny 18 prac konkursowych pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Komisja nie wyłoniła żadnego projektu i podjęła jednogłośną decyzję o nierozstrzygnięciu konkursu na LOGO Biblioteki Gminnej w Podegrodziu . Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Akcja SPRZĄTAMY dla SĄDECCZYZNY

Akcja SPRZĄTAMY dla SĄDECCZYZNY

Podczas akcji Sprzątanie dla Sądecczyzny uczniowie klas 1-3 aktywnie uczestniczyli w sprzątaniu wyznaczonego odcinka w okolicy. Mimo młodego wieku, dzieci bardzo poważnie podeszły do zadania, wykazując duże zaangażowanie. Wspólnie z nauczycielami przemierzyły okoliczne tereny, zbierając śmieci i dbając o środowisko.

Charytatywny kiermasz ciast i ciasteczek

Charytatywny kiermasz ciast i ciasteczek

29 kwietnia wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili kiermasz ciast i ciasteczek. Cel był szczytny, gdyż zebrane środki zostaną dołączone do kwesty na rzecz rozbudowy sądeckiego hospicjum, która potrwa w naszej placówce jeszcze kilka dni. Wyznaczeni wolontariusze nadal zachęcają do wsparcia akcji poprzez „wrzutkę” do logowanej puszki. Zaangażowanym serdecznie dziękujemy za każdą formę pomocy. Dobro na pewno powróci.

139693