Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Igrzyska Dzieci Gminy Podegrodzie

Igrzyska Dzieci Gminy Podegrodzie

20 września 2023 roku, na stadionie w Podegrodziu, odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Igrzysk Dzieci Gminy Podegrodzie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: dziewczęta - Karolina Dyrek, Joanna Fiut, Kinga Kowalkowska, Julia Waligóra, Daria Drabik, Gabriela Oleś i chłopcy - Wiktor Sapalski, Fabian Polak, Szymon Jasiński, Tomasz Rams, Kacper Marcinkowski, Przemysław Rams. Wszyscy szczęśliwie ukończyli biegi i w rezultacie dziewczęta zajęły V miejsce, a chłopcy VII. Gratulujemy

DZIEŃ KROPKI

DZIEŃ KROPKI

Dzisiaj oddział przedszkolny świętował Dzień Kropki. Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym rozwijamy swoje talenty, pasje. Dzieci wykonały biedronki w kropki i jabłuszka, które zostały powieszone na magicznym drzewie .

NARODOWE CZYTANIE

NARODOWE CZYTANIE

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W dniu 15 września 2023 r. wszyscy uczniowie przyłączyli się do akcji czytania. Z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymaliśmy pieczęć Narodowego Czytania 2023, która posłużyła nam do złożenia pamiątkowego stempla na egzemplarzach powieści Elizy Orzeszkowej.

SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów”, która rozpoczęła się 1 września 2023 r. Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół naszej szkoły do zbierania Talenciaków na wyposażenie naszej placówki.

Akcja

Akcja "Sprzątanie Świata"

"Sprzątanie świata łączy ludzi" .Pod takim hasłem odbywa się tegoroczna akcja sprzątania świata. Nasza szkoły po raz kolejny dołączyła do grona placówek, którym na sercu leży czystość i porządek wokół. Wszyscy obecni w szkole uczniowie oraz przedszkolaki wyruszyli w różnych kierunkach ulicami miejscowości. Zebrano kilka worków odpadów. Przedszkolaki po drodze spotkały Sołtysa Stadeł, Pana Wiesława Tokarczyka, który od razu nagrodził ich ciężką pracę łakociami. Akcja miała na celu wzmocnienie świadomości ekologicznej dzieci, a także tego, że sprzątanie świata najlepiej rozpocząć od "własnego podwórka"

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/24

Gminna Inauguracja Roku Szkolnego 2023/24

4 września br. w Szkole Podstawowej w Stadłach miała miejsce Gminna Inauguracja nowego Roku Szkolnego. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Podegrodzie Pan Stanisław Banach i jego Zastępca Pan Stanisław Mazur, Sołtys miejscowości Stadła Pan Wiesław Tokarczyk oraz przedstawiciele Rady Rodziców przy SP w Stadłach, z przewodniczącą Panią Małgorzatą Biel.

"Poświęcenie placu budowy"

W dniu 10 sierpnia br., miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla społeczności naszej Szkoły oraz wsi Stadła, mianowicie poświęcenie placu pod budowę tak długo wyczekiwanej szkoły.

Zakończenie Roku Szkolnego 22/23

Zakończenie Roku Szkolnego 22/23

23 czerwca dobiegł końca kolejny rok szkolny. Po wytężonej pracy, wszyscy zasłużyli na odpoczynek. Uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, mogli odebrać nagrody książkowe, sfinansowane przez Radę Rodziców. Mieliśmy również Sponsorów, którzy przeznaczyli środki na nagrody edukacyjne dla najlepszych uczniów klas starszych w wysokości 1000 zł. Dziękujemy!

Rozdanie dyplomów i nagród

Rozdanie dyplomów i nagród

21 czerwca, zostały rozdane dyplomy i nagrody za konkursy, które odbywały się w II semestrze. Ponieważ większość dzieci chętnie w nich uczestniczyły, toteż i nagród było wiele. Zachęcamy "pozostałych" uczniów do konkursów w nowym roku szkolnym.

Dzień Rodziców

Dzień Rodziców

20 czerwca, w naszej szkole był obchodzony Dzień Rodziców. Dzieci, wdzięczne swoim rodzicom za trud wychowania, wraz z wychowawcami przygotowały program artystyczny oraz upominki.

Wycieczka klas 0-3 do Parku Linowego

Wycieczka klas 0-3 do Parku Linowego

W dniu 15 czerwca klasy 0-3 wybrały się do Parku Linowego w Starym Sączu. Głównym celem wycieczki było propagowanie aktywnego spędzenia czasu wolnego oraz popularyzowanie sportów ekstremalnych. Pogoda od godzin porannych dopisała, a dobre humory sprawiły, że cały trud przejś

Wyjście do Biblioteki Gminnej

Wyjście do Biblioteki Gminnej

W dniu 15 czerwca, uczniowie uczęszczający na kółko polonistyczne, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Gminnej Bibliotece w Podegrodziu. Tematem były przysłowia, uczniowie uczyli się poprzez zabawę, co było bardzo atrakcyjna formą. Przy okazji dzieci zwiedziły muzeum, gdzie poznały wiele ciekawych informacji na temat kultury Lachów Sadeckich

Sprzątanie Sądecczyzny

Sprzątanie Sądecczyzny

Uczniowie klas 4,5,6 uczestniczyli w akcji Sprzątamy Sadecczyznę.W ramach akcji, zostały zebrane śmieci w miejscowości Stadla ze szczególnym uwzględnieniem okolicy szkoły i przystanku autobusowego. Uczniowie otrzymali posiłek regeneracyjny: Owoce i soki.

Wycieczka do Wadowic i Kalwarii klas 4-8

Wycieczka do Wadowic i Kalwarii klas 4-8

12 czerwca 2023r uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. W Kalwarii mogli zobaczyć piękny kompleks obiektów sakralnych- klasztor ojców Bernardynów i Sanktuarium kalwaryjskie z cudownym, łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. W domu pielgrzyma zaś obejrzeli okazałą makietę klasztoru i Dróżek kalwaryjskich. W Wadowicach dzieci zwiedzały nowoczesne multimedialne Muzeum- Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła ll, Kościół PW. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, a także były w pobliskiej kawiarni na słynnych kremówkach.

108439