Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

„Jak mały Filip chciał zostać strażakiem”

„Jak mały Filip chciał zostać strażakiem”

Treść

To już tradycja w naszej szkole, że świętujemy ze  Strażakami. Jesteśmy małą społecznością, która trzyma się razem i może liczyć na pomoc sąsiadów.  Zawsze spotykamy z się ogromną życzliwością ze strony Pana Komendanta, gdy nasza szkoła co roku korzysta z sali OSP Stadła. Dzieje się tak na przykład przy organizacji imprezy o zasięgu lokalnym jaką jest Dzień Seniora.

Doceniając współpracę, szkoła stara się podziękować strażakom za trud oraz poświęcenie z ich strony podczas akcji i dodatkowo umilić im obchody ich święta zapraszając na część artystyczną. W tym roku akademię przygotowała klasa IV. Termin akademii nie był przypadkowy, gdyż zbiegł się z Dniem Dziecka. Dlatego jak  co roku po życzeniach i piosenkach, głos zabrał Pan Komendant. Podziękował za zaproszenie, zachęcił do wstępowania w szeregi strażaków ochotników oraz złożył życzenia dzieciom z okazji ich święta, jak również rozdał wszystkim czekolady.

Po części oficjalnej, wszyscy uczniowie z zainteresowaniem badali zakamarki wozu bojowego straży pożarnej. Każdy był ciekaw, jak wygląda świat zza kierownicy. Można było także używać do woli klaksonu. Było głośno i wesoło.

 

 

93667