Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

wycieczka do Łańcuta

wycieczka do  Łańcuta

Treść

W drodze do Łańcuta zwiedziliśmy Muzeum Skansen -Zagroda w miejscowości Markowa  prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Markowej. Dzieci mogły zobaczyć  zabytkowe budynki oraz narzędzia i urządzenia z okresu XIX i XX wieku.

W Łańcucie zwiedzaliśmy jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce -Zamek Lubomirskich i Potockich wzniesiony na polecenie Stanisława Lubomirskiego w latach 1629 – 1642, który słynie z przepięknych, urządzonych z przepychem  wnętrz mieszkalnych. Najważniejsze sale zamku w Łańcucie, które mogliśmy zwiedzić to:  Sala Balowa, Jadalnia Wielka, Sala Kolumnowa, Teatr Dworski, Galeria Rzeźb.  Mogliśmy także zobaczyć niezwykle interesującą i bogatą kolekcję pojazdów konnych oraz  podziwiać ogrody w stylu angielskim, a w nich w Storczykarni przeróżne gatunki storczyków i innych egzotycznych roślin.

Po zwiedzaniu udaliśmy się do McDonald's w swojskim (o wiele smaczniejszym) wydaniu,  gdzie  panie z KGW poczęstowały wszystkich uczestników wycieczki przygotowanymi przez siebie smakowitymi hamburgerami.   

 

 

113498