Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

4 września 2017r. – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4  września 2017r. – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Treść

Uroczystość była poprzedzona Mszą Świętą w kościele parafialnym w Podegrodziu.  Tradycyjnie zgromadziła uczniów ich rodziców oraz nauczycieli. Spotkaniu w szkole przewodniczyła Pani  Dyrektor Elżbieta Kosińska. W swoim przemówieniu, Pani Dyrektor bardzo serdecznie przywitała zgromadzonych, życzyła wszystkim zapału do pracy oraz sukcesów, cierpliwości i dociekliwości w zgłębianiu wiedzy, a także poinformowała o organizacji pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym.

Lata 1939-1945 były w historii Polski okresem szczególnym. II wojna światowa, która rozpoczęła się na ziemiach polskich, głęboko zapadła w pamięć naszego narodu. W wyniku agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę, w 1939 roku, pod władzę okupantów dostało się terytorium II Rzeczypospolitej z milionami jej obywateli.

Z tej właśnie okazji, jak co roku, uczniowie podczas uroczystej akademii nie tylko witają społeczność szkoły po wakacjach, ale nawiązują w swoim repertuarze do tych tragicznych  wydarzeń z przeszłości.

Po montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez klasę V pod kierunkiem Pani Renaty Matczuk, głos zabrała Sołtys wsi Stadła Pani Czesława Ruchała. Życzyła wszystkim uczniom dużo sukcesów w bieżącym roku szkolnym, a także wyraziła nadzieję na owocną współpracę szkoły ze społecznością lokalną.

Początek roku szkolnego to szczególny i wyjątkowy dzień dla wszystkich uczniów, a w szczególności uczniów klasy I, dlatego po akademii wszystkie klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymały informację dotyczące planu lekcji. Wychowawcy klas przypomnieli także swoim podopiecznym zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i poza nią.

 

93667