Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Treść

Pani Stanisława (81 l.) mieszka sama w wynajętym jej mieszkaniu (służebność mieszkania - dożywocie) gdzie większość czasu spędza w łóżku. Pani Stanisława od wielu lat zmagała się z nerwicą.Około 20 lat temu zaczęły się problemy z nogami, które doprowadziły do dzisiejszego niedowładu,wskutek czego pani Stanisława jest przykuta do łóżka i jedynie z pomocą innych osób jest w stanie pójść do łazienki. Codziennie do pani Stanisławy przychodzą opiekunki: 3 razy na dzień, robiąc jej posiłki, dbając o ciepło w mieszkaniu i racząc panią Stanisławę rozmową. Opiekunki w dni robocze są zapewniane przez gminę, natomiast w dni świąteczne i weekendy pani Stanisława jest zmuszona płacić za nie sama. Pomimo przychodzących opiekunek, pani Stanisława czuje się samotna, gdyż nie ma bliższej rodziny oraz nikt jej nie odwiedza. Kobieta utrzymuje się z niewielkiej emerytury, a po odliczeniu kosztów mieszkania, opieki i leków zostaje jej tylko 123 zł na miesiąc. Pani Stanisława jest rozmowną osobą, lubiącą opowiadać szczególnie o swojej młodości i pracy, którą niegdyś wykonywała, i z której jest bardzo dumna. Z zamiłowania do szydełkowania i szycia powstało m.in. wiele ubranek dla dzieci i cerat, także będących dumą pani Stanisławy. Najpilniejszą potrzebą jaką wskazała pani Stanisława jest prześcieradło nieprzemakalne (1,6 x 2 m). Jest ono szczególnie potrzebne, gdyż pani Stanisława większość czasu spędza w łóżku, niekiedy nie mogąc skorzystać z toalety. Potrzebne są również środki czystości, które pomagają utrzymać czystość oraz odciążą budżet domowy. Nieodzowna byłaby również przepływowa grzałka do wody do zamontowania przy kranie (najlepiej z jak najniższym poborem prądu) - pani Stanisława ma aktualnie tylko zimną wodę w mieszkaniu, z powodu niskiego budżetu nie jest w stanie pokryć kosztu kupna grzałki.

-Potrzeby rodziny:Prześcieradło nieprzemakalne Takie prześcieradło pomogłoby dłużej utrzymać materac w czystości, ze względu  na postawę leżącą kobiety. Środki czystości i artykuły higieniczne

- Żywność trwała: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej,Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem

- Środki czystości:Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,Płyny czyszczące, Szampon, Vizir - proszek do kolorowych ubrań; Pampersy dla dorosłych: rozmiar 3; Podkłady higieniczne z miękkim wkładem chłonnym jednorazowe (do łózka) - "Seni", 90-60 cm.

- Obuwie: Rodzaj obuwia: zimowe, Kategoria: pantofle,Rozmiar: 39

- Wyposażenie mieszkania:Pościel, prześcieradło nieprzemakalne, z gumową powierzchnią pod spodem (problem z nietrzymaniem moczu). Brakujące sprzęty: Ponieważ w mieszkaniu jest tylko zimna woda - potrzebę stanowi grzałka elektryczna do wody przy kranie (nawet jeden kran z ciepłą wodą odmieni zdecydowanie codzienność pani Stanisławy) - z niskim poborem prądu (żeby opłaty za prąd nie były za wysokie).

93667