Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Szlachetna Paczka -finał

Szlachetna Paczka -finał

Treść

 SP Stadła bierze udział w akcji już od pięciu lat. Jest to bardzo intensywny czas, gdyż rodzina wybrana z bazy ma konkretne potrzeby, którym trzeba sprostać. To ważny aspekt paczki. Gromadzimy nie tylko artykuły żywnościowe, owoce, warzywa, chemię gospodarczą czy tekstylia, ale również coś osobliwego, bez czego rodzinie trudno funkcjonować. W naszym przypadku była to maszyna do szycia dobrej jakości. Udało nam się sprostać temu wyzwaniu. Dzięki temu, mama samotnie wychowująca dwójkę dzieci, w tym jedno ciężko chore, będzie mogła podjąć pracę chałupniczą, co na pewno znacząco zasili  domowy  budżet.

Jak  co roku, cała akcja przebiegła niezwykle sprawnie. Przez trzy tygodnie obydwie szkoły gromadziły produkty spożywcze oraz środki pieniężne. Należy tutaj wspomnieć, że do akcji włączyli się Rodzice, Uczniowie, Dyrekcje, Grona Pedagogiczne, pracownicy szkół oraz wielu innych ludzi dobrej woli.  Dzięki współpracy koordynatorów akcji, wszystko zostało na czas zakupione, zgromadzone i  oszacowane. Pakowanie i ozdabianie 23 pudeł przypadło uczniom klas IV, V, VI i VII  SP Stadła. Następnie 8 grudnia prezenty trafiły do magazynu Szlachetnej Paczki w Limanowej. Wartość tegorocznej paczki to ok. 3300 zł.

Kochani Darczyńcy, kolejny raz pokazaliście, że macie ogromne serca i empatię.  Dlatego chcemy Wam serdecznie podziękować za wsparcie i życzyć Wam błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

 

93667