Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Dzień Seniora

Dzień Seniora

Treść

 

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem ze strony dyrektor Szkoły Podstawowej w Stadłach- Pani Elżbiety Kosińskiej, która korzystając z okazji podziękowała wszystkim za przybycie, złożyła serdeczne życzenia Seniorom oraz poprosiła o zabranie głosu kolejno: Wójta Gminy Podegrodzie-Pana Stanisława Banacha, Radnego wsi Stadła- Pana Andrzeja Padulę, Sołtysa wsi Stadła- Panią Czesławę Ruchałę oraz ks. Piotra Kruczyńskiego, który przekazał Seniorom serdeczne życzenia w imieniu Proboszcza Parafii Podegrodzie- ks. Józefa Wałaszka. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło oczywiście Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stadeł na czele z Panem Komendantem Kazimierzem Witkowskim, lokalnego rzeźbiarza ludowego Pana Kazimierza Basty, aktywnie współpracującego ze naszą szkołą oraz Rady Rodziców SP Stadła z przewodniczącą- Panią Małgorzatą Biel. Na Sali były również przedstawicielki miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, ale z powodu szalejącej grypy zabrakło głównych aktorek, które miały wystąpić w scence kabaretowej.

Po życzeniach oficjalnych, głos zabrali uczniowie klas 0-VII, którzy poprzez wiersze, piosenki, scenki kabaretowe, tańce i inne, przedstawili życie Babć i Dziadków. Program artystyczny dostarczył Seniorom wiele radości, uśmiechu na twarzy i wzruszeń, chociażby dlatego, że oglądali swoich wnuków  z innej perspektywy- jako aktorów oraz przypomnieli sobie ponadczasowe przeboje ze swojej młodości.

Na zakończenie, wszyscy uczniowie zaśpiewali tradycyjne „Sto lat”, po czym dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom małe rękodzieło- koszyczki kwiatowe. Po części artystycznej, Rada Rodziców zaprosiła wszystkich zgromadzonych na poczęstunek.

Kiedy uczniowie już ochłonęli, rozpoczęła się dla nich zabawa karnawałowa. Dzięki inicjatywie Rady Rodziców, zabawę uatrakcyjniły animatorki- wolontariuszki z SP Podegrodzie, które charakteryzowały twarze bajkowym make up’em oraz  zachęcały  do udziału w  pomysłowych  zabawach. Jak by tego było mało, Królewna Śnieżka, która do złudzenia przypominała przewodniczącą Rady Rodziców, wyczarowywała zwierzątka z baloników.

Podczas imprezy wszystkim dopisywały świetne humory i  miło spędzili czas. Mamy nadzieję, że  w przyszłym roku również tak będzie!

 

93667