Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Wycieczka Do Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego

Wycieczka Do Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego

Treść

Mimo niesprzyjającej aury, wszystkim dopisywał dobry humor. Program wycieczki był bardzo bogaty, gdyż oprócz zwiedzania, zaplanowane były również warsztaty edukacyjne. Uczniowie zostali  podzieleni według kategorii wiekowych. Najmłodsi mieli warsztaty bibułkarskie, gdzie mogli robić fantazyjne kwiaty, a uczniowie starsi tworzyli obrazy na szkle. Młodzież natomiast miała warsztaty tkackie, na których nie tylko dziewczęta sobie świetnie radziły, ale również chłopcy odkrywali w sobie tkackie talenty. Nic w tym dziwnego, bo jak się okazuje, w dawnych czasach to mężczyźni obsługiwali krosna. Po tych przyjemnych zajęciach uczniowie zasłużyli na lunch, który dostali na drogę. Po posiłku kolejne grupy zwiedzały obiekty historyczne zgromadzone na terenie Skansenu. Są to przede wszystkim obiekty architektury drewnianej z ziemi sądeckiej. Znajdziemy tam świątynie, chałupy, stodoły, stajnie, budynki gospodarcze, spichlerze, studnie, warsztaty rzemieślnicze i chociażby  wiejską szkołę. Niestety, na zwiedzanie Parku Etnograficznego trzeba przeznaczyć sporo czasu, więc my ograniczyliśmy do najważniejszych budynków, szczególnie z terenu naszej Gminy. Na zakończenie wyprawy, była jeszcze krótka wizyta w Miasteczku Galicyjskim, gdzie chętni mogli zakupić pamiątki.

Wycieczkę z pewnością można zaliczyć do udanych, gdyż mogliśmy chociaż na chwilę zostawić za sobą świat naszpikowany techniką i przenieść się w czasy naszych przodków.

Wjazd był dofinansowany ze środków programu profilaktycznego realizowanego przez Gminę Podegrodzie „Promujemy zdrowy styl życia”.

 

93661