Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

Treść

To coroczna tradycja w naszej szkole, że świętujemy razem z przedstawicielami miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieje się to  zazwyczaj pod koniec maja, gdyż do Dnia Dziecka już tuż, tuż…, a każdy uczeń naszej szkoły jest obdarowywany przez  Strażaków łakociami.

W tym roku, klasa szósta wraz z wychowawcą przygotowała program artystyczny, częściowo multimedialny, aby uświadomić uczniom, jak wygląda praca strażaków, ile niesie z sobą trudu, ale i satysfakcji z bezinteresownej pomocy na rzecz bliźniego. Akademię poprzedziła Pani Dyrektor, która przywitała przybyłych gości i złożyła im serdeczne życzenia z okazji Dnia Strażaka. Po przedstawieniu, głos zabrał Komendant OSP Pan Kazimierz Witkowski, który podziękował uczniom za występ oraz zachęcał zarówno chłopców jak i dziewczęta do wstępowania w szeregi straży pożarnej. Na koniec, strażacy wręczyli wszystkim czekolady, a w zamian otrzymali kwiaty.

W programie była również przewidziana rewizyta w remizie OSP, ale niesprzyjająca aura zmusiła nas do przesunięcia tego wydarzenia na czerwiec.

 

93667