Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

POMOC DLA ZAMBII

POMOC DLA ZAMBII

Treść

Celem akcji jest zbiórka: bandaży bawełnianych szerokość 10-14 cm. Bandaże robimy z prześcieradeł, pościeli ( również kory). Najlepiej  podarte pasami ( zamiast cięcia nożycami). Kolor nieistotny, ważne żeby były czyste i zwinięte w rulon.

AKCJA TRWA DO ODWOŁANIA !!!

ZBIÓRKA OKULARÓW !!!

W Afryce większość ludzi nigdy nie miała styczności z lekarzem okulistą, brakuje tam specjalistów i sprzętu do badania wzroku, a koszt każdej pary okularów jest bardzo wysoki. Nawet jeśli uda się zdiagnozować u pacjenta wadę wzroku, to nie będzie go stać na zakup okularów. Zdarza się, że miejscowi muszą z tego powodu zaniechać pracy, z której do tej pory utrzymywali swoje rodziny.

W związku z tym, z inicjatywy misjonarzy pracujących w Zambii, ruszyła zbiórka okularów dla mieszkańców tego kraju. Co zbieramy:

  • używane okulary w plusach i minusach,
  • używane okulary słoneczne,
  • okulary powinny być w dobrym stanie, tzn. mieć wszystkie elementy opraw nieuszkodzone, a szkła nie mogą być porysowane w centrum,
  • okulary prosimy włożyć do małego (najtańszego) woreczka foliowego, jeśli to możliwe  razem z małą kartką, na której napisane są moce OP (oko prawe), OL (oko lewe).

                   PRZYŁĄCZ SIĘ !!!!

93719