Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Watoto-Dzieci Afryki- dożywianie

Watoto-Dzieci Afryki- dożywianie

Treść


W miejscach działania Fundacji jest wiele maluchów niedożywionych, głodnych. Nawet w rodzinach średnio zamożnych uczy się dzieci od maleńkości, że o drugi posiłek nie wypada nawet prosić. Jest jeden posiłek dla całej rodziny wieczorem, po pracy. Tylko w zamożnych rodzinach dzieci jedzą rano „igikoma” (kaszkę z mąki kukurydzianej – gotowaną na wodzie, bez cukru ani innych dodatków).
Akcja „Dożywianie” to wysokokaloryczny posiłek, który misjonarki wydają około południa dla dzieci jeszcze nie chorych, ale już bardzo wygłodzonych.
Wpłaty dowolnej wysokości można dokonywać  na konto fundacji Watoto – Dzieci Afryki (43 1140 1010 0000 5839 2900 1001) z dopiskiem (tytułem wpłaty) DOŻYWIANIE, przekazujemy polskim misjonarkom w Kigera-Etuma (Tanzania) oraz w Burhinyi (Kongo Demokratyczne) na produkty żywnościowe dla dzieci przychodzących na posiłek do prowadzonych przez siostry Ośrodków Dożywiania.

Akcja w naszej szkole trwała od września. Każda klasa miała swoją skarbonkę, do której uczniowie mogli wrzucać dowolne datki. Następnie klasy V i VI posegregowały bilon, aby przygotować monety do liczenia maszynowego w banku. Udało nam się zebrać i w całości przekazać na konto fundacji 317 złotych i 3 grosze !

Wszystkim, którzy okazali serce - dziękujemy, a tym którzy nie zdążyli pomóc, przypominamy że trwa akcja "Bandaże i okulary dla Zambii". Wkrótce, bo w listopadzie, czeka nas SZLACHETNA PACZKA!!!

93708