Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Szlachetna Paczka- Relacja z wręczenia paczki

Szlachetna Paczka- Relacja z wręczenia paczki

Treść

Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Tobie i Twoim bliskim osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas.

Dziękujemy, że pomagasz osobom, którym zabrakło szczęścia.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny (Pan Józef) i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Pan Józef nie spodziewał się tak wielkiej ilości prezentów. Z niedowierzaniem patrzył, jak strażacy wnoszą coraz to nowsze paczki. Szczególnie ucieszył się z elementów wyposażenia łazienki. Mężczyzna w końcu uwierzył, że naprawdę uda się mu w końcu mieć swoją własną łazienkę, o której tak długo marzył. Przyznał, że mówiąc Wolontariuszom o swoich potrzebach nawet nie wiedział, że takie nowoczesne sprzęty będzie miał na jej wyposażeniu. Kiedy założył brązowe buty stwierdził, że czuje się z 20 lat młodszy. Niezmiernie ucieszył go również zegarek, który założył na rękę. Pasował idealnie. Na koniec spotkania powiedział: "chyba jednak nie wszyscy o mnie zapomnieli", a kartka z taką ilością pięknych wpisów i życzeń od dzieci utwierdziła go w tym przekonaniu.

Słowo od Rodziny

Chyba nie wszyscy o mnie, starszym człowieku, zapomnieli. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i za życzenia. Nie spodziewałem się takiego ogromu wsparcia. Dzięki Wam te święta będą wyglądać inaczej - dużo, dużo lepiej. Z mojej strony życzę zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i błogosławieństwa Bożej Dzieciny.

Słowo od Wolontariusza

Z mojej strony chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla Pana Józefa. Chciałam zapewnić, że dokonam wszelkich starań, aby łazienka u Pana Józefa pojawiła się w następnym roku.

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

PS. W przypadku pytań lub wątpliwości możesz także skontaktować się z nami e-mailowo, wysyłając wiadomość na adres: darczynca@wiosna.org.pl

93719