Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Wolontariat -prezentacja

Wolontariat -prezentacja

Treść

5 grudnia, obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Ustanowiony on został w 1985 roku, rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest podkreślenie ogromnego wkładu wolontariuszy na rzecz rozwoju społecznego i gospodarczego. Wykład w formie prezentacji, został przeprowadzony przez koordynatora akcji charytatywnych na terenie szkoły, p. Irenę Orczykowską, w ramach szkolnego harmonogramu działań – doradztwo zawodowe.

W trakcie wykładu, uczniowie poznali cechy dobrego wolontariusza, jego prawa i obowiązki, a także uzyskali informację, gdzie mogą szukać zajęcia w ramach wolontariatu. Ponadto, dowiedzieli się że świat stoi przed nimi otworem, gdyż oprócz akcji lokalnych czy krajowych, mogą również wyjechać jako wolontariusze w niemal każdy zakątek świata. Osoby, które mają w swoim CV informację o takich misjach, mają niewątpliwie dużo większe szanse na rynku pracy. Chociażby dlatego, że nie boją się wyzwań, wiedzą jak radzić sobie w ekstremalnych warunkach i potrafią pracować w zespole.

Na końcu, uczniowie mogli zobaczyć zestawienie akcji charytatywnych, przeprowadzonych na terenie szkoły w ciągu trzech ostatnich lat.

 

93719