Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Godzina kodowania

Godzina kodowania

Treść

Najpopularniejszą inicjatywą w ramach CSEdWeek jest Godzina Kodowania, która jest zarazem jedną z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie. Biorą w niej udział dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. W Polsce zarejestrowano 1429 wydarzeń. W gronie uczestników znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.W ramach Godziny Kodowania uczniowie stworzyli  własne, unikatowe, animowane kartki świąteczne w programie Scratch. 

Pierwotnie, celem Godziny Kodowania było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.
W Polsce, dzięki zabiegom środowiska informatyków, od września 2017 roku programowanie zostało włączone do przedmiotu informatyka, którym są objęci wszyscy uczniowie od pierwszej do ostatniej klasy w szkole. Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.

93719