Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Obchody Dnia Dziecka i Dnia Sportu

Obchody Dnia Dziecka i Dnia Sportu

Treść

Tradycyjnie 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Sportowy Dzień Dziecka. Głównym celem tego wydarzenia jest propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, dbałości o harmonijny rozwój, kształtowanie postaw proekologicznych oraz wychowania do rekreacji. Z tej okazji Pani Małgorzata Jurkowska z pomocą pozostałych nauczycieli przygotowała wspaniałą zabawę. Były to zawody składające się z różnorodnych gier i zabaw ruchowych organizowanych na boisku i sali gimnastycznej, były również mecze piłki nożnej klas IV-V i VII-VIII oraz mecze piłki siatkowej klas I-III. Dodatkowo Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu zapewniło kolejną rozrywkę w formie lotek wraz z pulą nagród, a Pan Kazimierz Basta przejażdżkę kucykiem dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w konkurencjach sprawnościowych i lekkoatletycznych. Nie brakowało też współzawodnictwa klas w meczach piłki siatkowej i nożnej. Na zakończenie nastąpiło podsumowanie wyników indywidualnych, wręczenie nagród i dyplomów najlepszym zawodnikom, zaś każdy uczeń otrzymał drobny upominek za swój wkład pracy i zaangażowanie. Były również lody KORAL, owoce i niespodzianka w postaci frykasów z KFC. Dzieci zadowolone i radosne spędziły ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu. Do domów wróciły zmęczone, ale szczęśliwe.

Szczególne podziękowania za uświetnienie obchodów Dnia Dziecka kierujemy do Pana Józefa Fiut za przygotowanie i poprowadzenie konkursu w rzucie lotkami oraz pulę nagród pozyskaną ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Rodzicom m.in. Pani Marcie Plata – Fiut, Panu Robertowi Lorkowi oraz Panu Bogdanowi Jasińskiemu.

Drodzy Uczniowie, Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, a każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń. Nie bójcie się marzyć, bo od marzeń wszystko się zaczyna.

Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym SP w Stadłach

 

 

93667