Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Korowód Świętych i Błogosławionych

Korowód Świętych i Błogosławionych

Treść

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych, w dniu 28 października, w naszej szkole odbył się „Korowód Świętych i Błogosławionych”. Podczas przemarszu wszyscy uczniowie zaprezentowali piękne stroje oraz śpiewali piosenkę Arki Noego „Taki duży, taki mały może świętym być… .” Korowód cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców Stadeł i nie tylko. Przechodnie robili zdjęcia, serdecznie machali i gratulowali .

Po powrocie do szkoły odbyła się prezentacja strojów połączona z sesją zdjęciową.

Celem zorganizowanej akcji było zwrócenie uwagi na wartości zbliżające nas do świętości, takie jak : dobro, radość, niesienie pomocy bliźnim, praca, modlitwa. Dzień ten miał też przybliżyć uczniom sylwetki wielu świętych i błogosławionych .

Na zakończenie uczestnicy Korowodu zostali także obdarowani słodyczami. To kolejny taki dzień w naszej szkole, w którym uczniowie uczcili świętych patronów. Mamy nadzieję, że nie ostatni, ponieważ warto przedstawiać osoby święte jako zwykłych ludzi, jednocześnie ukazując takie ich cechy, które są nam bliskie i szczególnie wartościowe. Pragniemy podziękować Rodzicom za aktywne włączenie się w przedsięwzięcie i przygotowanie dla swoich dzieci pięknych strojów.

139704