Przejdź do treści
Banner 1
Przejdź do stopki

Paweł Zaremba- wyjątkowy Gość w naszej szkole

Paweł Zaremba- wyjątkowy Gość w naszej  szkole

Treść

Pan Paweł to miedzy innymi były żołnierz. Na wojnach spędził długi czas, przemierzając świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając ponad 60 krajów. To doświadczenie było niezwykle cenne podczas Jego wykładu, w trakcie którego uczniowie  klas IV-VIII, usłyszeli jak ważna jest umiejętność pracy w zespole, tworzenie zaufania i możność polegania na drugim człowieku. W kontekście wojen na których był, te umiejętności ratowały niejednokrotnie Jego własne i cudze życie. Nasz Gość przypomniał również uczniom trzy nadrzędne wartości prawdziwego patrioty: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Kolejna część prelekcji dotyczyła sportu i zdrowego odżywiania jako alternatywy do współczesnego trybu życia dzieci i młodzieży. Pan Paweł od dziecka był pasjonatem sportu w szerokim tego słowa znaczeniu, był między innymi Mistrzem w Kung Fu, a także wicemistrzem świata w wielu sztukach walki, przebiegł  Australię, czy pokonał w  Kanadzie dystans 239 kilometrów biegnąc non stop. Można by jeszcze wymieniać wiele innych Jego wyczynów. Do dzisiaj prowadzi treningi dla dorosłych oraz organizuje eventy sportowe. Jako że jest certyfikowanym trenerem personalnym oraz dietetykiem klinicznym, nasi uczniowie mieli okazję usłyszeć na temat zdrowego odżywiania oraz form spędzania wolnego czasu, z dala od mediów społecznościowych.

Ostatnim, nie mniej ważnym punktem prelekcji był wolontariat. Pan Paweł przez kilka lat był bezdomnym, co pozwoliło mu wykształcić w sobie pokorę i empatię. Owocem tego było stworzenie, wspólnie z żoną Olą, Fundacji ForceFit, której głównym celem jest pomoc bezdomnym dzieciom. Zbiórki prowadzone przez Fundację  pomagają siostrom zakonnym w prowadzeniu domu dziecka w Krakowie, który daje dach nad głową bardzo wielu dzieciom.

Ten temat był niesamowicie poruszający i utwierdzający naszych uczniów, którzy zresztą zawsze chętnie i ofiarnie uczestniczą w proponowanych im akcjach charytatywnych, że za statystykami kryją się dramaty konkretnych osób, w tym przypadku dzieci- ich rówieśników.

Spotkanie z Panem Pawłem Zarembą było naprawdę ekscytujące. Nie co dzień mamy okazję spotkać człowieka, którego biografią można by obdarzyć kilka osób oraz kogoś kto otwarcie mówił o swojej wierze w Boga, jako najważniejszej wartości. Podsumowując spotkanie, nasz Gość zachęcił uczniów do przyjaźni z Panem Jezusem, bezwzględnego szacunku  dla Rodziców oraz unikania kłamstwa.

 Z uwagi na to, iż Pan Zaremba tworzy  również audiobooki, mamy nadzieję że wkrótce zagości w murach naszej szkoły, tym razem opowiadając dzieciom młodszym o swoich przygodach oraz czytając dla nich książki. Z niecierpliwością czekamy!

W związku z tym, że Fundacja Forcefit prowadzi zbiórkę czapek, szalików, rękawic, butów męskich oraz koców na potrzeby bezdomnych w Starym Sączu oraz Krakowie, społeczność SP Stadła postanowiła włączyć się do akcji

„ Przytul bezdomnego, zima 2022/23”,

W imieniu potrzebujących, prosimy ludzi dobrej woli o pomoc poprzez przekazanie wyżej wymienionych rzeczy lub wpłatę środków na konto Fundacji.

147057