AKCJA POMOCY „Bilet do stacji Życie” – Fundacja Watoto – Dzieci Afryki
Treść
AKCJA POMOCY „Bilet do stacji Życie” – Fundacja Watoto – Dzieci Afryki
W naszej szkole akcja charytatywna potrwa do końca września.
Akcja pomocy „Bilet do stacji Życie” polega na jednorazowym sfinansowaniu przez polskiego ofiarodawcę:
- leczenia konkretnego dziecka cierpiącego na chorobę głodową lub inne choroby nabyte na skutek życia w wielkiej nędzy – hospitalizacji w szpitalu podstawowej opieki medycznej lub ośrodku zdrowia, a następnie kilkumiesięcznego leczenia ambulatoryjnego i dożywiania; stawka pomocy dla tych dzieci wynosi 72 euro;
lub
- operacji konkretnego dziecka lub nastolatka – w szpitalu klinicznym; stawki pomocy są różne – od kilkudziesięciu do kilkuset euro (operację finansujemy sumując kilka wpłat od tego samego ofiarodawcy lub – w wypadku bardzo kosztownej operacji – sumując wpłaty od kilku osób); często jest tak, że zanim będzie możliwe przeprowadzenie operacji, dziecko trzeba najpierw odżywić.
Każdy ofiarodawca otrzymuje imienne podziękowanie od polskiej misjonarki, a w przypadku operacji – również zdjęcie dziecka oraz opis choroby i wykonanych zabiegów chirurgicznych.
Wpłaty prosimy kierować na konto fundacji Watoto – Dzieci Afryki (43 1140 1010 0000 5839 2900 1001) z dopiskiem (tytułem wpłaty) BILET.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny (22 756 58 50 lub 505 44 99 15) albo mailowy (fundacja@DzieciAfryki.org).
Od rozpoczęcia akcji w grudniu 2007 roku do końca 2022 roku – 2152 dzieci z Konga Demokratycznego, Republiki Konga – Brazzaville, Rwandy i Tanzanii „dojechało do stacji Życie”.
Ponadto, od marca 2018 roku do końca 2020 roku sfinansowane zostało leczenie/operacje 98 dzieci/młodzieży ze zrujnowanego wojną miasta Aleppo w Syrii.
Obecnie akcja „Bilet do stacji Życie” – wraz z towarzyszącą jej stałą akcją „Dożywianie” – prowadzona jest m. in. w Republice Konga:
- dla dzieci z najbiedniejszych rodzin z dzielnic Bacongo i Makélékélé w Brazzaville; współpracujemy ze szpitalami: Hôpital Général de Référence de Bacongo w Brazzaville oraz Centre Hospitalier de Base de Makélékélé - pomoc obejmuje m. in. leczenie choroby głodowej i chorób współistniejących (anemii, malarii, gruźlicy…) na oddziale pediatrycznym, dożywianie w przyszpitalnej przychodni oraz operacje w szpitalu klinicznym;
- dla dzieci przynoszonych do Ośrodka Zdrowia w Peke – pomoc obejmuje leczenie choroby głodowej, malarii, chorób pokarmowych, chorób układu oddechowego i innych problemów zdrowotnych, a także dożywianie;
- dla dzieci z sierocińca w Brazzaville – pomoc to głównie dożywianie.